کارگردانی و ساخت انواع فیلم ها

هایتاپکس اعتقادی به دکوپاژ آهنین ندارد. کارگردانی و ساخت فیلم های کوتاه، نیمه بلند و بلند مستند و داستانی خود را با روش تعاملی ما از نزدیک لمس کنید.

کارگردانی و ساخت فیلم

کارگردانی و کارگردان فیلم به چه مفهوم است؟
در سال‌های آغازین فیلمسازی نقش کارگردان به اندازه‌ای که بعدها مهم و تاثیرگذار شد نبود، زیرا ساختار فیلم‌ها بسیار ساده و به دور از هرگونه پیچیدگی بود. با گسترش سینما و توسعه‌ی فیلمسازی، حضور شخصی که بر کل فیلم نظارت داشته باشد و آن را از جهت فنی و هنری رهبری کند، بیشتر احساس شد و به این ترتیب کارگردان به چهره‌ای شاخص و فردی مهم در عرصه‌ی فیلمسازی بدل شد.
کارگردان کسی است که بیشترین مسئولیت را در قبال تصویر و صدای فیلم برعهده دارد و معمولا فکر نهفته در فیلم و شکل نهایی اثر از اوست.
به طور خلاصه کارگردانی شامل برنامه‌ریزی ساخت فیلم، نظارت بر ساخت آن، ارائه‌ی دستورالعمل به بازیگران و کلیه‌ی دست‌اندرکاران تولید، ارائه‌ی تصویری هنری و فنی به فیلم از خلال امور این چنینی و مشابه آن است، که توسط فردی به نام کارگردان صورت می‌گیرد.
در بهترین شرایط، کارگردان است که باید قدرتمندترین فرد پشت دوربین باشد. بینش، هنر و دانش خود را به کار گیرد و از ابتدا تا انتهای تولید فیلم، کنترل همه‌ی امور ‌را در دست داشته باشد. البته او باید فیلمی بسازد که مخاطب داشته باشد، چون به هرحال هزینه‌های تولید و پخش باید جبران شود. کارگردان گاه خودش فکری برای به فیلم برگرداندن دراختیار دارد (حتی ممکن است خودش فیلمنامه را نوشته باشد) و گاه طرف قرارداد تهیه کننده‌ای قرار می‌گیرد که می‌خواهد فیلمنامه‌ای را به فیلم تبدیل کند.
کارگردان کسی است که فکر، دیدگاه و خلاقیت خود را در فیلم‌ها اعمال می‌کند. کارگردان باید از همان ابتدا همکاری نزدیکی با فیلمنامه نویس برقرار کند و در نهایی کردن فیلمنامه هم نظر بدهد. او باید درتماس همیشگی با تهیه کننده باشد واطمینان حاصل کند که آیا در چارچوب بودجه پیش می‌روند یانه. همچنین اوبا بازیگران ارتباط دارد و در ارائه شخصیت‌پردازی درست از نقش‌ها به آنها کمک می‌کند، با طراح صحنه و لباس همفکری می‌کند و تصمیم می‌گیرد کدام صحنه‌ها درکجا باید فیلم‌برداری شوند. آنچه در بالا گفته شد بخشی از مسئولیت‌های کارگردانی است، اما معمولا سه وظیفه مهم کارگردان که نقش اصلی در ساختار فیلم و هویت سمعی و بصری آن دارد و علاوه بر تکنیک و همراهی با عوامل سایر بخش‌ها، نیاز به ذوق هنری هم دارد به قرار زیر است: میزانسن، عوامل کارگردانی، دکوپاژ.
چه کسانی به کارگردان نیاز دارند؟
ممکن است شما فکر کنید که فقط کسانی که در کار تولید فیلم سینمایی یا تلویزیونی هستند نیاز به کارگردان دارند ولی حقیقت این است که با توجه به تعریف کارگردانی تمام افرادی که قصد تبلیغ حرفه یا صنعت خود را دارند و یا داستان و فیلمنامه ای دارند که می خواهند آن را تبدیل به فیلم کنند قبل از هر چیز نیاز به حضور و همراهی کارگردان دارند. لذا اگر شما داستانی هرچند کوتاه دارید و قصد دارید آن را ماندگار کنید بهترین راه تبدیل آن به فیلمنامه و سپس کارگردانی و ساخت فیلمی هر چند کوتاه بر اساس آن داستان.
حالا داستان شما هر چه باشد کوتاه، نیمه بلند و یا بلند مستند و یا داستانی مستند و یا کاملاً خیالی و فانتزی، برای تبدیل آن به اثری ماندگار نیاز به کارگردان دارید.
هایتاپکس چه خدماتی را در زمینه کارگردانی و ساخت فیلم ارائه می دهد؟
اگر قصد حضور در صحنه سینما را دارید ولی تجربه و تخصص کارگردانی و ساخت فیلم را ندارید، هایتاپکس خدمات مناسبی را با قیمت اقتصادی برای شما فراهم آورده است.
تیم کارگردانی مجرب ما در قالب سینمای مستقل و کم بودجه داستان شما را به اثری ماندگار تبدیل خواهد کرد. شما نیز این فرصت را خواهید داشت تا در تمام مراحل پیش تولید، تولید و پساتولید ناظر و همراه تیم ما باشید و تجربه ارزشمندی را در این زمینه کسب کنید. اثر نهایی امکان پخش در پلتفرم های گوناگون بصری در داخل و خارج از ایران را خواهد داشت.

مراحل ثبت سفارش و ساخت فیلم

درخواست مشاوره رایگان
پس از دریافت درخواست مشاوره از طرف مشتری، جلسه مشاوره رایگان به منظور بحث و بررسی تعاملی در مورد موضوع درخواستی تشکیل خواهد شد. جلسه مشاوره با توجه به درخواست مشتری، می تواند به صورت مجازی و یا حضوری برگزار شود.
تعیین تیم تخصصی و هزینه های سفارش
در این مرحله با توجه به نتایج حاصل از مشاوره رایگان و رایزنی با تیم تخصصی و بخش مالی، طول زمان مورد نیاز برای انجام پروژه، ابزار ضروری سخت افزاری و نرم افزاری و نیز هزینه های مرتبط مشخص می شوند.
ساخت فیلم
پس از عقد قرارداد کتبی با مشتری، مرحله پیاده سازی و انجام سفارش درخواستی آغاز می گردد. شایان ذکر است که روش انجام پروژه با رویکرد پست مدرن و به صورت تعاملی و چابک (agile) خواهد بود تا فیلم درخواستی در کوتاه ترین زمان ممکن ساخته شود. تعامل با مشتری بر طبق مفاد قرارداد به صورت پیوسته تا کسب نتیجه دلخواه ادامه خواهد داشت.
بررسی نهایی فیلم
با وجود اینکه نظر مشتری در تمام مراحل انجام پروژه در تولید محصول نهایی لحاظ می شود، در پایان نیز یک بار دیگر پروژه توسط مدیر تیم تخصصی هایتاپکس و مشتری بررسی می شود تا از کیفیت مطلوب نتیجه نهایی بر اساس قرارداد اطمینان حاصل شود.
پشتیبانی و نظارت 24/7
در حین ساخت فیلم و پس از تحویل نهایی آن به مشتری، بخش بازرسی و کنترل کیفیت هایتاپکس به صورت 24 ساعته و هر 7 روز هفته بر مراحل انجام پروژه نظارت کامل دارد و آماده دریافت و بررسی درخواست های مشتری در صورت مشاهده هر گونه کوتاهی و یا عدم رضایت است.

تعرفه خدمات

مشاوره به صورت مجازی و یا حضوری با تعیین وقت قبلی

رایگان!
خدمات ما

وام بدون بهره

بدون ضامن، بدون چک
و بدون سفته
وام کارآفرینی